Spot Polsko-Niemieckie Forum Ginekologiczne

wtorek, 07 styczeń 2020 09:26 Napisane przez Super User

Szkolenia dla kadry administracyjnej i zarządzającej

wtorek, 11 czerwiec 2019 18:08 Napisane przez Super User

W dniach 23-24.05.2019 r. w Hotelu Villa Toscania w Nowym Gorzycku odbyły się 2 szkolenia kadry administracyjnej i zarządzającej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. oraz Szpitala Märkisch-Oderland w Strausbergu.

Szkolenia dla lekarzy

wtorek, 11 czerwiec 2019 18:07 Napisane przez Super User

W maju w strausberskim szpitalu rozpoczęły się zaplanowane w ramach projektu szkolenia dla niemieckich i polskich lekarzy.

Pierwsze szkolenia personelu pielęgniarskiego za nami

piątek, 05 kwiecień 2019 07:18 Napisane przez Super User

Dnia 3 kwietnia 2019 r. w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie odbyło szkolenie i warsztaty w ramach Polsko-Niemieckiego Forum Ginekologicznego. Tematem szkolenia było leczenie ran pooperacyjnych z zastosowaniem produktów medycznych standardowych i specjalistycznych oraz profilaktyka zakażeń szpitalnych.

W dniach 07.-08.03.2019 odbyły się pierwsze operacje ginekologiczne w ramach projektu "Polsko-Niemieckie Forum Ginekologiczne"  współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020.

Pierwsze niemiecko-polskie sympozjum ginekologów w Strausbergu

czwartek, 07 luty 2019 18:46 Napisane przez Bastian Bida

Dnia 09.01.2019 w Centrum Konferencyjnym „Am Fischerkietz” w Strausbergu, pod kierownictwem ordynatora Kliniki Położnictwa i Ginekologii Szpitala Märkisch-Oderland w Strausbergu, prof. dra n. med. Janusza Bartnickiego, odbyło się Niemiecko-Polskie Sympozjum Ginekologów. W tradycyjnym, cyklicznym spotkaniu lekarzy i lekarek specjalistów chorób kobiecych z powiatu Märkisch-Oderland po raz pierwszy wzięli udział ginekolodzy z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Polsko-Niemieckie Forum Ginekologiczne oficjalnie zainaugurowane

piątek, 09 luty 2018 19:13 Napisane przez Agnieszka Wiśniewska

Gwarancja bezpieczeństwa pacjentek na obszarze polsko-niemieckiego pogranicza oraz opieka medyczna na porównywalnym poziomie (niezależnie od szpitala, do którego trafią) to główne cele zainaugurowanego dziś w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Polsko-Niemieckiego Forum Ginekologicznego. Dziś też odbyły się pierwsze szkolenia. Technice wykonywania zabiegów z zakresu uroginekologii wykonywanych przez prof. Tomasza Rechbergera kierownika Kliniki Ginekologii Operacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przyglądali się nie tylko medycy z gorzowskiego szpitala, ale także z lecznic m.in. w Sulęcinie i Międzychodzie.