W dniach 07.-08.03.2019 odbyły się pierwsze operacje ginekologiczne w ramach projektu "Polsko-Niemieckie Forum Ginekologiczne"  współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020.

Operacje wykonywane były pod kierownictwem prof. Janusza Bartnickiego, ordynatora Oddziału Ginekologicznego szpitala w Strausbergu.

W operacji uczestniczył zespół lekarzy z Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Diagnostyki i Leczenia Niepłodności Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., którym kieruje lek. med. Krzysztof Kaczmarek.

Wspólne operacje odbyły się dzięki zainstalowanemu zintegrowanemu systemowi transmisji Audio-Video umożliwiającemu transmisje wykonywanych zabiegów z sali operacyjnej w Niemczech do Szpitala w Gorzowie Wlkp. Zdjęcia trafiły z sali operacyjnej w Strausbergu do Gorzowa dzięki małej kamerze umieszczonej w oświetleniu sali operacyjnej. O stronę techniczną zatroszczyły się wydziały elektronicznego przetwarzania danych (EPD) i techniki medycznej obu placówek.